Jak przygotować się do sesji?

Przygotowanie się do sesji zdjęciowej dotyczy zarówno fotografa, jak i osób fotografowanych – warto pamiętać że zdjęcia mają być pamiątką na całe życie. Postanowiłam napisać krótki poradnik, który pomoże Wam przygotować się do TEGO dnia.

Wszelkie przygotowania do sesji zależą od jej klimatu i koncepcji. Najlepiej sprawdzą są rzeczy w stylu vintage, boho i retro. Kolory naturalne takie jak: beże, brązy, szarości, biele, jeans zawsze będą świetnym wyborem.

Przy sesji rodzinnej warto pamiętać żeby Wasze stroje miały wspólną stylistykę. Pobawcie się w stylistów, wybierzcie najbardziej dla Was korzystne stroje, ale pamiętajcie jednak że powinniście się w nich czuć swobodnie, a nie jak w przebraniu. Warto pomyśleć o ubraniach, w których dzieci wyglądają inaczej niż zwykle, w tym bluzki bez emblematów i napisów – aby nie odciągały uwagi od bohaterów zdjęć, czyli od Was. Zawsze możecie do mnie wcześniej napisać o poradę czy dane rzeczy będą dobrze wyglądać na zdjęciach – chętnie doradzę.

Aby na zdjęciach wyglądać świeżo i promiennie, pamiętaj o wyspaniu się (wiem że nie zawsze jest to możliwe). Wypoczęta buzia na zdjęciach wygląda promiennie, a żaden makijaż nie ukryje niewyspania czy zmęczenia.
Jeśli Trafiłaś do mnie na sesję kobiecą lub ciążową, pamiętaj też żeby się ogolić dzień wcześniej, lepiej nie robić tego w dniu sesji ponieważ mogą być wtedy widoczne podrażnienia na skórze. Ważne jest tez niezakładanie zbyt obcisłych ubrań tego dnia oraz stanika, chcemy uniknąć odcisków na skórze. Przyszykuj sobie również ulubioną bieliznę, cieliste i czarne bezszwowe majtki i ulubiony krem do ciała.
Paniom polecam delikatny i świeży makijaż, puder często się przydaje, raczej prosiłabym o unikanie rozświetlacza. W razie pytań zapraszam do KONTAKTU.

Do zobaczenia!

Ps. zajrzyj na mojego insta 😉

https://www.instagram.com/milena_fleter/